X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Zakopane

Zakopane
Noclegi Zakopane  jest największym ośrodkiem miejskim  w otoczeniu Tatr. Zakopane uważane jes za zimową stolicą Polski. To bardzo dobra baza wypadowa

Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce i sięgając w najwyższym punkcie aż do 1126 m n.p.m. Początki zakopanego sięgają XVI wieku, kiedy w miejscu sezonowych osad pasterskich powstała stała osada, prawdopodobnie w 1578 roku z inicjatywy Stefana Batorego. Największy rozkwit Zakopanego przypada na II połowę XIX wieku, kiedy to wspaniałe właściwości klimatyczne tego miejsca zaczęły być promowane w pozostałych częściach kraju przez Tytusa Chałubińskiego. W 1888 roku Zakopane zdobyło status uzdrowiska. W 1889 roku zakopiańskie ziemie wykupił hrabia Władysław Zamoyski, dzięki któremu narodził się pomysł stworzenia Tatrzańskiego Parku Narodowego. Hrabia zainwestował w rozwój i modernizację miasta - powstały wodociągi, poczta, szkoła, muzea oraz linia kolejowa Chabówka-Zakopane. Z czasem Zakopane stało się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych i trwa to do dziś.

Ze względu na fantastyczne położenie bezpośrednio  przy Tatrach z Zakopanego wychodzi około 20 szlaków turystycznych prowadzących w wiele malowniczych zakątków Podhala i samych Tatr. Tytuł zimowej stolicy Polski zobowiązuje, a Zakopane staje na wysokości zadania - miasto jest znakomitym wyborem dla miłośników sportów zimowych dzięki wielu możliwościom uprawiania rozmaitych dyscyplin. Stoki oferują liczne trasy  zjazdowe i godziny zabawy dla narciarzy snowboardzistów, nietrudno też o trasy biegowe prowadzące przez piękne okolice Zakopanego, na osoby poszukujące większej dawki adrenaliny czekają skutery śnieżne i skocznie narciarskie, większym grupom poleca się kuligi z pochodniami, jedną z ciekawszych atrakcji jest też jazda psim zaprzęgiem.

Do atrakcji Zakopanego należą między innymi:

- kolejka na Kasprowy Wierch popularna zarówno zimą jak i latem
- Gubałówka - miejsce niezwykle popularne ze względu na łatwą dostępność. Ze szczytu możemy podziwiać panoramę Zakopanego i górujących nad nim Tatr
- Krupówki - czyli najsłynniejszy deptak stolicy Tatr
- Wielka Krokiew - skocznia która robi wrażenie nie tylko podczas zawodów
 
Zakopane noclegi   to  niepowtarzalna atmosfera oraz przepiękne krajobrazy sprawią ze Zakopane stanowi bazę idealną  wypadową  w góry. Zakopane to idealne miejsce  dla turystów spragnionych, ciszy, odpoczynku, relaksu.